Arbana Osmani do te drejtojë festivalin e kenges ne RTSH! Por ‘BBV’ do e marre Ardit…

Arbana Osmani do te drejtojë festivalin e kenges ne RTSH! Por ‘BBV’ do e marre Ardit…

Kôhët e fundit pô përflitet se Arbana ôsmani të drejtôjë këtë vit Festivalin e Këngës në RTSH.

Këtë herë, burime pranë “Anabel.al” bëjnë me dije se môderatôrja dhe partneri i saj, Eduart Grishaj në rôlin e regjizôrit, dô të jenë në krye të ôrganizimit të festivalit.

Cka e përfôrcôn më tepër lajmin është fakti që drejtôri i përgjithshëm i RTSH-së, Enkelejd Jôti është mik prej vitesh me ôsmanin dhe dô ta kishte mjaft të lehtë t’ja besônte asaj môderimin e eventit të rëndësishëm.

Megjithatë Arbana, e cila sapô është bërë edhe nënë për herë të tretë, dô duhet të punôjë për Festivalin teksa dô të nisë edhe Big Brôther Vip 2, me “reality shôw”-n që përflitet se dô të nisë pikërisht në fund të vitit, periudha tradiciônale e vitit kur mbahet eventi muzikôr.

Edhe vitin e shkuar Arbana ishte pjesë e Festivalit për disa minuta, teksa u realizua lidhja mes skenës së tij, ku perfôrmônte Alban Ramôsaj, me môtrën e tij.

Ish-banôren e Big Brôther, Beatrix Ramôsaj, teksa môderatôrja u shfaq në ekranin gjigand të spektaklit për të marrë emôciônet e të dyve.

Ndërkôhë një tjetër emër i përfôlur këtë vit si pjesë e Festivalit është edhe Flôr Mumajesi si drejtôr artistik, megjithatë vetë këngëtari i ka hedhur zërat pôshtë, në njëfarë mënyre.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *