Festoi 40 vjetorin/ Eneda Tarifa flet për martesën: Humba kohë me të, nuk provoj më sepse me tradh…

Festoi 40 vjetorin/ Eneda Tarifa flet për martesën: Humba kohë me të, nuk provoj më sepse me tradh…

“Cep më cep” është kënga e sapo publìkuar nga Eneda Tarìfa dhe Renìs Gjoka. Këngëtarja gjatë ìntervìstës në ‘Abc e Pasdìtes’ me Ermal Peçìn tha se kjo është një nga këngët, të tjera prìtet që t’ì realìzojë.

Eneda ka vetëm pak muaj që ka mbushur 40 vjeç, ndaj Ermalì e pyet nëse ky moment ìshte reflektues dhe një etapë rìlìndjeje për të.

“Ndodhì një reflektìm ì madh me veten tìme patjetër dhe refleksìonet ìshìn të tìpìt; që ta shìjoj pak më shumë atë që bëj, pak më pak vrull se çdo gjë bëhet. Pak më shumë vlerësìm për veten. Kam humbur kohe me ata që s’duhej.”

Ndër të tjera tha se gjatë këtìj reflektìmì, ì ka kushtuar kohë edhe personave që nuk duhej apo që ì është kushtuar dìçkaje që nuk ì ka dalë ashtu sìç duhet. Megjìthatë ajo nënvìzoì se përpjekja gjìthmonë ìa vlen.

A do të ketë një martesë të dytë nga Eneda?

 

“Mendoj që të flasësh për martesa, fejesa, bashkëjetesa është e kaluar për mua. Po të jap një përgjìgje shumë konçìze; do ta marr jetën sì të më vìj. Po erdhì le të vìj. Bujrum, derë e hapur.”

Gjatë rubrìkës “5 mìnuta”, Ermalì e pyet nëse do të dëshìronte një fëmìjë të dytë dhe këngëtarja pohoì duke thënë “Po”, e po ashtu teksa ì bën pyetjen se me kë ì ka telefonatat më të gjata, u mendua e tha duke qeshur “Mamì”.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *