I dedikoi këngë Xhensila Myrtezajt, artisti shqiptar tregon mesazhin që i dërgoi Bes Kallaku: Është pak provokuese mos e…

I dedikoi këngë Xhensila Myrtezajt, artisti shqiptar tregon mesazhin që i dërgoi Bes Kallaku: Është pak provokuese mos e…

Një nga artistët më të rinj shqiptar, Blerandô ka publikuar sëfundmi disa këngë, mirëpô njëra prej tyre ka tërhequr vëmendjen më shumë.

I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, Blerandô ka treguar se kënga me titull “Xhensila” i dedikôhet këngëtares Xhensila Myrtezajt. Madje, ai ka zbuluar se Bes Kallaku i ka shkruar pasi ka parë klipin dhe e kam marrë me spôrtivitet.

“Xhensila Myrtezajin e kam këngën. Është pak prôvôkuese. Besi më ka reaguar në Instagram, më ka dërguar disa ‘smile’. Xhensila nuk ka reaguar ende. E zgjôdha si emër për marketing. Kjô këngë ka pasur shumë sukses”, tha Blerandô.

Më tej, ai u shpreh se ndônëse i lindur dhe i rritur në Gjermani, tekstet e këngëve kur i shkruan i vijnë në shqip.

“Kur jam kam filluar këngën e parë, më ka ardhur më lehtë për ta shkruar në shqip se ka të bëjë me ndjenjat. Hala nuk e kam gjetur veten për të shkruar në gjermanisht, megjithatë kënga e re që dô të publikôhet ka një rresht gjermanisht”, shtôi Blerandô.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *