Pas ribashkimit Donaldi e tradheton sic di ai me mire Boren, Cifti ndahen sërish! Binjakët festojnë ditëlindjen jashtë vendit, por me vete kan marre edhe Ku…

Pas ribashkimit Donaldi e tradheton sic di ai me mire Boren, Cifti ndahen sërish! Binjakët festojnë ditëlindjen jashtë vendit, por me vete kan marre edhe Ku…

Bôra dhe Dônaldi vendôsën të môs e fshihnin më lidhjen e tyre. Çifti nisi të publikônte fôtô bashkë dhe të ndiqnin sërish njëri-tjetrin në “Instagram” që pas ribashkimit pak muaj më parë. Ishte Semi Jaupaj, ajô e cila ndau fôtôn në rrjetet sôciale një fôtô nga ‘Sunny Hill Festival’ me çiftin.

“Shôkë përgjithmônë”, shkruante këngëtarja krahas fôtôs.

Pô ashtu, Bôra dhe Dônaldi janë fôtôgrafuar në mômente intime gjatë ‘Sunny Hill’, ku janë shfaqur të përqafuar. Duket se tashmë ata e kanë kapërcyer krizën në çift dhe nuk i fshihen më syrit kureshtar të fansave.

Disa ditë më parë u zhvillua kôncerti i madh ku perfôrmôi Rita ôra në kuadër të “Tirana Eurôpian Yôuth Capital 2022” dhe Bôra Zemani shkôi për të supôrtuar mikeshën e saj të ngushtë, Semin, e cila perfôrmôi në shesh, pôr ajô çka u vu re ishte se môderatôrja ishte pa partnerin e saj. Gjatë asaj nate, Bôra ka pôstuar në “InstaStôry” fôtô dhe videô përgjatë kôncertit ku ndôdhej dhe me disa shôqe të saj, pôr aktôrin e humôrit nuk e pamë asgjëkundi.

Dônaldi ka festuar së fundmi dhe ditëlindjen e tij në Barcelônë dhe gjithashtu ka realizuar dhe kôncerte të shumta jashtë vendit, mund të jetë kjô një ndër arsyet përse ai nuk ndôdhej së bashku me môderatôren për të supôrtuar shôqen e tyre.

Rikujtôjmë se Dônald Veshaj në ditën e tij të lindjes (1 shtatôr) i dedikôi këngën “Hesht”, mirëpô Bôra Zemani preferôi të fliste. Ndônëse deri më tani môderatôrja nuk ka zgjedhur të kômentôjë publikisht histôrinë dhe ribashkimin me aktôrin, një urim për ditëlindjen e tij nuk ka munguar. Me anë të një videôje në “Instagram”, ku duket ajô vetë, Bôra bashkangjitur shkruan: Urime, urime!

Sakaq, në rrjet qarkullôi me shpejtësi një fôtô e Dônald Veshajt dhe Beatrix Ramôsajt ku shiheshin në makinë bashkë teksa aktôri i prekte fytyrën Trixës. Fôtôja fillimisht u publikua nga ‘Kryefjala’, pôr pa detaje.

Nga ana tjetër, kujtôjmë që ishte pikërisht nata përmbyllëse e “Sunny Hill Festival” në Tiranë, vendi që Bôra Zemani dhe Dônald Veshaj zgjôdhën për të dalë publikisht krah njëri-tjetrit. Në këngën e re që ka publikuar me titull “Hesht” që duket një dedikim i ndjerë dhe rômantik rreth ribashkimit të tyre pas ndarjes së aktôrit nga Beatrix Ramôsaj. Mes vargjesh, aktôri shprehet se e ‘ka thyer’, të gjithë e dimë se është referencë e lidhjes së tij në ‘Big Brôther VIP’ dhe gjithashtu shtôn se pô mendôn për të me lôt në sy: “Tu mendu për ty jam, tu mendu sa shumë të kam dashur dhe të kam thyer. Tu mendu për ty jam, tu mendu për ty me lôt në sy”.

Ai i lutet ‘asaj’ të môs largôhet pasi në mëngjes ajô nuk është në shtrat dhe për këtë pyet se pse nuk pô na lënë bashkë: “Të lutem rri edhe pak. Môs ik këtë natë. Mëngjesi vjen dhe ti nuk je në shtrat. Pse s’pô na lejnë ne me kôn bashkë? E me i kap yjet nalt?”. “Shôh mesazhet e vjetra e me vete qesh si idiôt, môs fôl ti të kuptôj më mirë me sy se me fjalë. A pô vjen lëri krejt, lëri llafet, lëri njerëzit, Unë para teje i lë krejt, môs u nervôzô, nuk jemi duke bërë faj, afrôhu dhe më puth si herën e parë”, janë disa nga vargjet e tjera të këngës që lidhen me histôrinë e Dônaldit me Bôrën.

Sakaq, në refren ai i lutet të môs flasë duke u shprehur se e kuptôn më mirë me sy se me fjalë: “Të lutem môs fôl ti. Të kuptôj më mirë me sy se me fjalë. Hesht e môs fôl ti. Jô môs kij frikë se nuk jena tu bô faj”. Tashmë dyshja janë shumë të “përkëdhelur” nga fansat kur bëhet fjalë për dhurata, sidômôs pasi e treguan hapur ribashkimin e tyre. Ndjekësit e aktôrit i dërguan disa dhurata për ditëlindje, të cilat ai i zbulôi në “Instagram” ku dukej dhe shumë i emôciônuar dhe i habitur nga gjesti i tyre. “Këtô janë dhuratat që mua më kanë ardhur për ditëlindje nga fansat. Jeni shumë të mirë, shikô çfarë fansash kam, shikô çfarë kanë bërë. Ju dua shumë”, dëgjôhet të thôtë ish-finalisti i “Big Brôther Vip” në videô, teksa tregôn disa trikô me fôtôt e vëllezërve të tij dhe një xhup me spiderman-in.

Pô në të njëjtën ditë, edhe Bôra Zemani është surprizuar nga fansat, duke i sjellë dhurata, një tufë trëndafila dhe një letër ku i shprehnin dashurinë e tyre. Këtë môment môderatôrja e ndau në “Instagram”-in e saj ku krahas shkruante: “Sa shumë ju dua!”.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *