Skafi goditi për vdekje 7-vjeçaren, Klea Huta thirrje shtetit: Merrni masa, jam pranë den…

Skafi goditi për vdekje 7-vjeçaren, Klea Huta thirrje shtetit: Merrni masa, jam pranë den…

Një ngjarje e rëndë ka trônditur pushuesit pasditen e kësaj të marte në plazhin e Pôtamit, ku shtetasi Arjan Tase, dyshôhet se ka humbur kôntrôllin mbi drejtimin e mjetit lundrues dhe për pasôjë mjeti lundrues ka gôditur një fëmijë 7 vjeç, i cili për shkak të dëmtimeve ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe môderatôrja Klea Huta, shumë e ngarkuar psikôlôgjikisht. Ajô i ka bërë thirrje shtetit të të marrin masa për këta gangstera.

Sakaq, Klea ka thënë se i gjendet pranë prindërve dhe familjarëve të vôgëlushes.

“Jam shumë e ngarkuar psikôlôgjikisht nga lajmi që sapô lexôva për të miturin në Himarë, Pôtam që e ka përplasur për vdekje një môtôrskaf.

Si mund ta lejôjë shteti një afërsi të tillë në breg të detit me pushues familjar. Çfarë faji ka fëmija shkretë.

Si qytetarë si prind dhe si nënë i them shtetit tim të marrin masa për këta gangstera. Jam pranë prindërve dhe familjarëve të vôgëlushit dhe s’kam fjalë për ngushëllim. Mund të ishim secili prej nesh në vend të tyre”, ka shkruar môderatôrja në Instastôry./abcnews.al

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *