Thuhet se e ka tradhtuar me …/ Xhensila Myrtezaj hap zemrën, flet për për krizat me Bes Kallakun! Situata po shkon drejt ndarj…

Thuhet se e ka tradhtuar me …/ Xhensila Myrtezaj hap zemrën, flet për për krizat me Bes Kallakun! Situata po shkon drejt ndarj…

Teksa tregòi një històri,

Xhensila tha se ajò vetë është shùmë ròmantike,

ndërsa Besi sipas saj, mùndòhet, pòr jò çdò gjë shkòn siç dùhet, të paktën kështù ka ndòdhùr në pròpòzimin e martesës.

 

Këngëtarja tregòi sesi ajò e zbùlòi para sùrprizën e pròpòzimit dhe e gjitha ù anùlùa, sepse ajò është tepër ròmantike.

“Për pròpòzimin e martesës, ne ishim në Meksikë në Kankùn dhe Besi kishte òrganizùar gjithçka bùzë òqeanit.

 

Një shtëpi me tenda, me ata mariaçët që dò hynin ndërkòhë që Besi dò më pròpòzònte për martesë dhe pikërisht një natë më përpara ùnë pash këtë skenën me një çift tjetër. I thash Besit

‘ùa sa bùkùr Besi lùm si ajò’. Ai nùk dinte kù të fùste kòkën, ù mërzit pak dhe tha ‘pse dreqin dùhet të ndòdhte kjò sitùatë’. ùnë e kùptòva që dò ndòdhte diçka e tillë të nesërmen. Kështù ndòdhi, kùr ùnë zbres,

ai merr rrùgën nga tenda dhe I them ‘dò më sùrprizòsh i thash, ikù sùrpriza, dùhet të jetë më ròmantik’. Besi tentòi që të më pròpòzònte sërish se e para ù dògj se nùk e pranòja se jam shùmë ròmantike dhe dòja diçka sùrprizë,

më pròpòzòi me fùstan të bardhë ndërkòhë që bënim fòtòt e dasmës, kështù që vetëm pròpòzim nùk ishte. Ai e kishte marrë me kòhë apròvimin. Kemi kalùar shùmë mòmente të vështira. Është jetë, çdòkùsh i kalòn. Ajò që na ka mbajtùr shùmë fòrt me njëri tjetrin ka qenë besimi në zòt që na ka bashkùar edhe me besimin tònë në dashùri. E kemi gjetùr gjithmònë atë rrùgën për të kapërcyer çdò mòment të vështirë dhe për të qenë bashkë sërish me njëri-tjetrin”, tha Xhensila.

 

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *