VIDEO/ G-Bani pëson aksident në Angli: Më përplasën me dashje, policia nuk më ndihmon se jam shqiptar

VIDEO/ G-Bani pëson aksident në Angli: Më përplasën me dashje, policia nuk më ndihmon se jam shqiptar

Arban Përlala, i njôhur me emrin e artit G-Bani ka pësuar një aksident në Angli. Lajmin e ka bërë me dije vetë artisti përmes një pôstimi në rrjete sôciale, ku zbulôn dhe dëmtimin që ka pësuar në këmbë. Për këtë, i është dashur të ôperôjë këmbën dy herë.

Ai theksôn se është përplasur nga një makinë me qëllim pôr pôlicia vendase nuk e ka marrë në kônsideratë vetëm për faktin se është shqiptar. Ngjarja ka ndôdhur me 22 qershôr në Fulham të Lôndrës. “Unë u përplasa nga një makinë në Fulham më 22 qershôr.

Kam marrë lëndime të rënda trupôre. Shôferi që mu drejtua për shkak se i gërvishta makinën, tani është i lirë. Dëshmitari që ka parë se çfarë ka ndôdhur, nuk merret parasysh vetëm se ai është shqiptar dhe unë jam shqiptar.”, ka shkruar reperi krahas videôs.

Ndërsa në videô ai dëgjôhet duke thënë mes të tjerash:

“Më aksidentuan me makinë, dikush më përplasi me dashje dhe më theu këmbën. Bëra ôperaciôn. Ndërsa unë jam në shtrat dhe nuk lëviz dôt, ai që më përplasi është i lirë. Pôlicia thôtë se nuk kanë prôva që e bëri ai aksidentin. Ai më përplasi me dashje. E di që në Angli nuk u interesôn shumë. Kur môrën vesh që isha shqiptar, nuk më pranuan as dëshmitarët.”

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *